Specializace

Home / Specializace

Pro moderního člověka jsou zdravé zuby obrazem vitality, zdraví, sympatického vzhledu, životní kvality a schopnosti prosadit se. Proto je moc důležité mít zdravé zuby do té míry, aby byl optimalizovaný celkový dojem. Když vlastníte nevyhovující zubní náhradu, máte propadlé rty, nosní a ústní vrásky jsou prohloubené. Oproti tomu správně zhotovená zubní náhrada vás obdařuje mladistvým vzhledem, nasolabiální rýhy budou zmírněné. V dnešní moderní estetické zubní medicíně můžeme splnit každé přání po pěkných a zářivých bílých zubech.

Nárok na splnění kvalitního estetického vzhledu vyžaduje kompetenci, zkušenosti, odbornost a pečlivost.

Těším se na Vás a ráda Vás uvítám ve své praxi.

MUDr. Elena Kupetzová


Jsme specialisté na implantologii

 

Provádíme náhrady extrahovaných zubů včetně stoliček

První stoličky, šestky, určují výšku skusu a když se vytrhnou, tak vede to k tomu, že se dolní čelist posouvá dopředu. Když chcete pozdeji chybějící zub nahradit, tak na něj už není místo. Posunutím čelisti zkrátka zmizelo. Je potreba vrátit dolní čelist zpět do té polohy, kde byla původně.

Jako jediní v České republice spolupracujeme s Dr. Staubem z Německa, který vytvořil unikátní metodu, jak po ztrátě a nenahrazení zubu vyřešit situaci, kdy došlo k posunutí čelisti. Vyhotovíme na míru nákusnou dlahu, kterou nosí pacient napevno 3 měsíce. Tím získáme místo na náhradní zub, většinou implantát. Je to moc důležité, protože posunem dolní čelisti dopředu se změní poloha dolní čelisti v čelistním kloubu a dochází k tinitu, ke sníženému prokrvení, což vede ke zhoršení sluchu a dalším poruchám. Přitom je to cenově přijatelné: okolo 10 000 Kč.

Používáme následují prémiové značky implantátů: Nobel Biocare, Straumann, KOS a TIMPS.

Implantáty s totálními protézami

Provádíme implantáty pacientům s totálními protézami, přičemž implantáty zajišťují držení protézy. Jde o miniimplantáty, které slouží k tomu, aby především dolní protéza nevypadávala u jídla, jak se to často stává. Implantáty drží protézu na principu patentky. Jsou okamžitě zatížitelné, to znamená, že pacient nečeká několik měsíců na vhojení a naopak může jíst bez bolesti a s protézou, která sedí a nevypadává už první den po implantaci, je to výborné.

Provádíme unikátní služby v oblasti ortodoncie

Ošetřujeme všechny nefyziologické typy skusu, tedy nesprávný vztah horní čelisti k dolní čelisti — ať už je to progenie (dolní čelist je vysunutá dopředu), prognatie (horní čelist vysunutá dopředu), zkřížený skus nebo hluboký skus. To vše se dá s touto dlahou korigovat. Také to trvá jen 3 měsíce, a navíc je to cenově přijatelné.

Není tříměsíční nošení dlahy příliš dlouhé?

Potřebujeme tři měsíce, než se v mozku vytvoří nové nervové dráhy a dolní čelist má opět správné místo. A my potom ten problém definitivně vyřešíme a tato poloha bude zafixovaná a trvalá. Můžeme to srovnat s klasickou metodou, kde pacient nosí rovnátka několik let a pak po sundání rovnátek se zuby vrací do původní polohy. V tomto srovnání naše metoda nemá konkurenci. Ošetříme pacienta tak, že čelist zůstane jednou pro vždy v té fyziologické poloze, kterou Dr. Staub vypočítal. Není to geniální?

Máte jakékoli otázky? Neváhejte nám zavolat 775 523 377 nebo nás navštivte osobně na Vítězném náměstí.